Чемпіонат Європи з водних видів спорту 2000
Чемпіонат Європи з водних видів спорту 2000 | |
Спортивний сезон | Чемпіонат Європи з водних видів спорту |
---|---|
Вид спорту | спортивне плавання, open water swimmingd, стрибки у воду і синхронне плавання |
Країна | Фінляндія |
Адміністративна одиниця | Гельсінкі |
Місце розташування | Mäkelänrinne Swimming Centred |
Попередник | Чемпіонат Європи з водних видів спорту 1999 |
Наступник | Чемпіонат Європи з водних видів спорту 2002 |
Номер видання | 25 |
Дата й час | 2000 |
Час/дата початку | 28 червня 2000 |
Час/дата закінчення | 9 липня 2000 |
Організатор | LENd |
Чемпіонат Європи з водних видів спорту 2000, 25-й за ліком, тривав з 3 до 9 липня 2000 року в Плавальному центрі Мякелянрінне в Гельсінках (Фінляндія). Він відбувся під егідою Європейської ліги плавання. Розіграно нагороди з плавання (на довгій воді)[1], плавання на відкритій воді[2], стрибків у воду[3] і синхронного плавання (жінки)[4]. Ці змагання відбулися за менш як три місяці перед початком літніх Олімпійських ігор у Сіднеї.
Таблиця медалей
Країна-господарка
Місце | Країна | Золото | Срібло | Бронза | Загалом |
---|---|---|---|---|---|
1 | Росія | 15 | 3 | 4 | 22 |
2 | Німеччина | 7 | 12 | 2 | 21 |
3 | Італія | 6 | 7 | 4 | 17 |
4 | Швеція | 6 | 2 | 3 | 11 |
5 | Україна | 4 | 3 | 6 | 13 |
6 | Іспанія | 4 | 2 | 5 | 11 |
7 | Румунія | 3 | 6 | 5 | 14 |
8 | Угорщина | 3 | 1 | 0 | 4 |
9 | Франція | 2 | 1 | 6 | 9 |
10 | Словаччина | 1 | 2 | 1 | 4 |
11 | Фінляндія* | 1 | 1 | 1 | 3 |
Швейцарія | 1 | 1 | 1 | 3 | |
13 | Білорусь | 1 | 1 | 0 | 2 |
Польща | 1 | 1 | 0 | 2 | |
15 | Хорватія | 1 | 0 | 0 | 1 |
16 | Нідерланди | 0 | 5 | 2 | 7 |
17 | Велика Британія | 0 | 2 | 6 | 8 |
18 | Данія | 0 | 2 | 2 | 4 |
19 | Бельгія | 0 | 1 | 2 | 3 |
20 | Литва | 0 | 1 | 0 | 1 |
21 | Чехія | 0 | 0 | 2 | 2 |
22 | Ізраїль | 0 | 0 | 1 | 1 |
Австрія | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Туреччина | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Загалом (24 збірні) | 56 | 54 | 55 | 165 |
Плавання
Чоловіки
Дисципліна | Золото | Срібло | Бронза |
---|---|---|---|
50 м вільним стилем | Олександр Попов Росія | Пітер ван ден Гогенбанд Нідерланди | Лоренцо Вісмара Італія |
100 м вільним стилем | Олександр Попов Росія | Пітер ван ден Гогенбанд Нідерланди | Ларс Фреландер Швеція |
200 м вільним стилем | Массіміліано Росоліно Італія | Пітер ван ден Гогенбанд Нідерланди | Пол Палмер Велика Британія |
400 м вільним стилем | Еміліано Брембілья Італія | Драгош Крістьян Коман Румунія | Пол Палмер Велика Британія |
1500 м вільним стилем | Ігор Червинський Україна | Еміліано Брембілья Італія | Драгош Крістьян Коман Румунія |
50 м на спині | Штев Телоке Німеччина | Даріуш Грігальоніс Литва | Давід Ортега Іспанія |
100 м на спині | Давід Ортега Іспанія | Володимир Ніколайчук Україна | Дер'я Буюкунчу Туреччина |
200 м на спині | Гордан Козулі Хорватія | Емануеле Мерізі Італія | Йоав Гат Ізраїль |
50 м брасом | Марк Варнеке Німеччина | Олег Лісогор Україна | Ремо Лютольф Швейцарія |
100 м брасом | Доменіко Фіораванті Італія | Ярно Піглава Фінляндія | Дмитро Коморников Росія |
200 м брасом | Дмитро Коморников Росія | Доменіко Фіораванті Італія | Максим Подопригора Австрія |
50 м батерфляєм | Єре Горд Фінляндія | Ларс Фреландер Швеція | Марк Фостер Велика Британія |
100 м батерфляєм | Ларс Фреландер Швеція | Томас Руппрат Німеччина | Джеймс Гікмен Велика Британія |
200 м батерфляєм | Анатолій Поляков Росія | Джеймс Гікмен Велика Британія | Йоан Гергель Румунія |
200 м комплексом | Массіміліано Росоліно Італія | Хрістіан Келлер Німеччина | Ксав'є Маршан Франція |
400 м комплексом | Іштван Батазі Угорщина | Чезар Бедіце Румунія | Жоанн Ле Біан Франція |
естафета 4×100 м вільним стилем | Росія Денис Піманков Дмитро Чернишов Андрій Капралов Олександр Попов | Німеччина Штефан Гербст Ларс Конрад Хрістіан Треґер Штефан Кунцельманн | Франція Ромен Барньє Ніколя Кінц Уго В'яр Фредерік Буске |
естафета 4×200 м вільним стилем | Італія Массіміліано Росоліно Маттео Пеллічіарі Сімоне Черкато Еміліано Брембілья | Німеччина Міхаель Кідель Хрістіан Келлер Штефан Гербст Штефан Поль | Нідерланди Мартейн Зюйдвеґ Марсел Вауда Марк ван дер Зейден Пітер ван ден Гогенбанд |
естафета 4×100 м комплексом | Росія Владислав Амінов Дмитро Коморников Дмитро Чернишов Олександр Попов | Швеція Маттіас Олін Мартін Ґуставссон Ларс Фреландер Стефан Нюстранд | Україна Володимир Ніколайчук Олег Лісогор Андрій Сердінов Павло Хникін |
Жінки
Дисципліна | Золото | Срібло | Бронза |
---|---|---|---|
50 м вільним стилем | Тереза Альсгаммар Швеція | Вілма ван Гофвеґен Нідерланди | Ольга Мукомол Україна |
100 м вільним стилем | Тереза Альсгаммар Швеція | Мартіна Моравцова Словаччина | Метте Якобсен Данія |
200 м вільним стилем | Наталія Барановська Білорусь | Мартіна Моравцова Словаччина | Камелія Аліна Потек Румунія |
400 м вільним стилем | Яна Клочкова Україна | Наталія Барановська Білорусь | Камелія Аліна Потек Румунія |
800 м вільним стилем | Флавія Рігамонті Швейцарія | Шанталь Штрассер Швейцарія | Кірстен Влігейс Нідерланди |
50 м на спині | Ніна Живаневська Іспанія | Дьяна Мокану Румунія | Ілона Главачкова Чехія |
100 м на спині | Ніна Живаневська Іспанія | Дьяна Мокану Румунія | Луїз Ернстедт Данія |
200 м на спині | Ніна Живаневська Іспанія | Дьяна Мокану Румунія | Антьє Бушшульте Німеччина |
50 м брасом | Агнеш Ковач Угорщина | Зої Бейкер Велика Британія | Зільвія Ґераш Німеччина |
100 м брасом | Агнеш Ковач Угорщина | Зільвія Ґераш Німеччина | Світлана Бондаренко Україна |
200 м брасом | Бятріче Кишлару Румунія | Агнеш Ковач Угорщина | Карін Бремон Франція |
50 м батерфляєм | Анна-Карін Каммерлінг Швеція | Карен Еґдаль Данія | Мартіна Моравцова Словаччина |
100 м батерфляєм | Мартіна Моравцова Словаччина | Отилія Єнджейчак Польща | Юганна Шеберг Швеція |
200 м батерфляєм | Отилія Єнджейчак Польща | Метте Якобсен Данія | Мірейя Гарсія Іспанія |
200 м комплексом | Яна Клочкова Україна Бятріче Кишлару | Не вручали | Сью Ролф Велика Британія |
400 м комплексом | Яна Клочкова Україна | Бятріче Кишлару Румунія | Ісол Жерві Бельгія |
естафета 4×100 м вільним стилем | Швеція Луїза Єнке Юганна Шеберг Анна-Карін Каммерлінг Тереза Альсгаммар | Італія Луїза Стріані Сара Парізе Сесілія Віаніні Крістіна Чіусо | Бельгія Ніна ван Кекговен Лісбет Дресен Софі Ґоффен Тін Боссют |
естафета 4×200 м вільним стилем | Румунія Камелія Аліна Потек Сімона Педурару Іоана Дьяконеску Бятріче Кишлару | Італія Луїза Стріані Сесілія Віаніні Сара Парізе Сара Гоффі | Франція Соленн Фіге Летіція Шу Катарін Келеннек Алісія Бозон |
естафета 4×100 м комплексом | Швеція Тереза Альсгаммар Емма Іґельстрем Юганна Шеберг Луїза Єнке | Бельгія Софі Вольфс Бріжитт Бекю Фаб'єнн Дюфур Ніна ван Кекговен | Румунія Ралука Удрою Бятріче Кишлару Дьяна Мокану Камелія Аліна Потек |
Плавання на відкритій воді
Чоловіки
Дисципліна | Золото | Срібло | Бронза |
---|---|---|---|
5 км на відкритій воді | Лука Бальдіні (ITA) | Фабіо Вентуріні (ITA) | Давід Мека (ESP) |
25 км на відкритій воді | Стефан Лекат (FRA) | Давід Мека (ESP) | Фабіо Фузі (ITA) |
Жінки
Дисципліна | Золото | Срібло | Бронза |
---|---|---|---|
5 км на відкритій воді | Пеґґі Бюхзе (GER) | Брітта Камрау (GER) | Яна Пеханова (CZE) |
25 км на відкритій воді | Пеґґі Бюхзе (GER) | Едіт ван Дейк (NED) | Валерія Каспріні (ITA) |
Стрибки у воду
Чоловіки
Дисципліна | Золото | Срібло | Бронза |
---|---|---|---|
Трамплін, 1 м | Александер Меш Німеччина | Дмитро Байбаков Росія | Йоона Пугакка Фінляндія |
Трамплін, 3 м | Дмитро Саутін Росія | Штефан Аренс Німеччина | Олександр Доброскок Росія |
Вишка, 10 м | Дмитро Саутін Росія | Гайко Маєр Німеччина | Ігор Лукашин Росія |
Синхронний трамплін, 3 м | Тобіас Шелленберґ Андреас Вельс Німеччина | Олександр Доброскок Дмитро Саутін Росія | Рафаель Альварес Хосе Мігель Хіль Іспанія |
Синхронна вишка, 10 м | Ігор Лукашин Дмитро Саутін Росія | Олександр Скрипник Роман Володьков Україна | Леон Тейлор Піт Вотерфілд Велика Британія |
Жінки
Дисципліна | Золото | Срібло | Бронза |
---|---|---|---|
Трамплін, 1 м | Віра Ільїна Росія | Гайке Фішер Німеччина | Наталія Умискова Росія |
Трамплін, 3 м | Юлія Пахаліна Росія | Дерте Лінднер Німеччина | Анна Ліндберґ Швеція |
Вишка, 10 м | Світлана Тимошиніна Росія | Уте Веціґ Німеччина | Олена Жупіна Україна |
Синхронний трамплін, 3 м | Віра Ільїна Юлія Пахаліна Росія | Дерте Лінднер Конні Шмальфус Німеччина | Ганна Сорокіна Олена Жупіна Україна |
Синхронна вишка, 10 м | Анке Піпер Уте Веціґ Німеччина | Ольга Леонова Олена Жупіна Україна | Євгенія Ольшевська Світлана Тимошиніна Росія |
Синхронне плавання
Дисципліна | Золото | Срібло | Бронза |
---|---|---|---|
Соло | Ольга Бруснікіна Росія | Віржині Дідьє Франція | Хемма Менгуаль Іспанія |
Дуети | Віржині Дідьє Міріам Ліньйо Франція | Хемма Менгуаль Паола Тірадос Іспанія | Мауріція Чекконі Алессія Луккіні Італія |
Групи | Олена Азарова Ольга Бруснікіна Марія Кисельова Ольга Новокщонова Ірина Першина Олена Соя Юлія Васильєва Ольга Васюкова | Джада Баллан Серена Б'янкі Мара Брунетті Джованна Бурландо К'яра Кассін Мауріція Чекконі Алессія Луккіні Клара Поркетто | Сінтія Буйє Віржині Дідьє Шарлотт Фабр Міріам Глез Рашель Ле Бозек Міріам Ліньйо Шарлотт Массардьє Магалі Ратьє |
Примітки
- ↑ European Championships 2000 - Swimming results [Архівовано 2 вересня 2011 у Wayback Machine.], published by Omega Timing in 2000. Retrieved 11 April 2012.
- ↑ European Championships 2000 - Open Water results [Архівовано 2 вересня 2011 у Wayback Machine.], published by Omega Timing in 2000. Retrieved 11 April 2012.
- ↑ European Championships 2000 - Diving results [Архівовано 2 вересня 2011 у Wayback Machine.], published by Omega Timing in 2000. Retrieved 11 April 2012.
- ↑ European Championships 2000 - Synchronized Swimming results [Архівовано 2 вересня 2011 у Wayback Machine.], published by Omega Timing in 2000. Retrieved 11 April 2012.
Посилання
- Results
- Swim Rankings results
- LEN European Championships Aquatic finalists (PDF). Архів оригіналу (PDF) за 6 грудня 2020.
|