Погода Ясно
24 °C (75 °F)
Вологість 53 %[4]
← 2015

Фінал Кубка Азії 2019 року — футбольний матч для визначення найкращої команди Кубка Азії 2019 року, що пройшов на стадіоні «Шейх Заєд» в Абу-Дабі 1 лютого 2019 року. У матчі взяли участь збірні Японії і Катару[5].

Для Японії це був п'ятий фінал в історії, при цьому усі чотири попередніх фінали закінчувались для японців здобуттям титулу. Для Катару же навпаки це став лише історичний перший фінал, але команда дійшла до нього вкрай впевнено, вигравши усі попередні шість ігор на цьому турнірі з різницею м'ячів 16:0. Саме Катар і став переможцем турніру, здолавши японців у фіналі з рахунком 3:1.

Стадіон

Матч прийняв стадіон «Шейх Заєд» в Абу-Дабі, який є найбільшим стадіоном в ОАЕ з місткістю 43 000 осіб і був побудований в 1980 році. На арені в основному виступає національна збірна ОАЕ.[6][7]

На цьому стадіоні вже проходив ряд матчів, в тому числі фінал Кубка Азії 1996 року, а також кілька Клубним чемпіонатів світу, останній з яких лише за кілька місяців до цього матчу в грудні 2018 року.[8]

Матч

Вже на 12-й хвилині зустрічі найкращий бомбардир турніру (9 голів у 6 матчах), 22-річний Алмоез Алі ударом через себе відкрив рахунок в матчі[9]. Через 15 хвилин його підтримав Абдулазіз Хатем і ударом в «дев'ятку» зробив рахунок 0:2[10].

Другий тайм активніше почали японці. На 69-й хвилині зустрічі Такумі Мінаміно зробив рахунок 1:2 після передачі Осако в штрафний майданчик, який став першим і єдиним пропущеник Катаром протягом турніру. Але вже на 82-й хвилині трапився ключовий момент всього матчу — Мая Йосіда зіграв рукою у штрафному майданчику своєї збірної і арбітр після використання VAR призначив пенальті. 11-метровий удар підійшов виконувати Акрам Афіф і послав м'яч в лівий нижній кут воріт, встановивши остаточний рахунок 1:3[11].

Після матчу

Алмоез Алі отримує нагороду найкращого бомбардира, а також нагороду MVP як найкращий гравець турніру.

З перемогою над Японією Катар отримав свій перший титул чемпіонату Азії, ніколи до цього не просуваючись далі чвертьфіналу, і став лише дев'ятою збірною в історії, що виграла цей турнір.[11][12] Матч став першою поразкою Японії на турнірі після шести поспіль перемог перед тим, а також їх перша поразка в фіналі Кубка Азії, вигравши попередні чотири фінальні матчі. Катар завершив турнір ідеальним результатом, вигравши всі сім матчів на шляху до титулу.[13]

Катарці за турнір забили 19 голів, а їх воротар, Саад аш-Шіб, у всіх іграх, крім фіналу, залишав свої ворота «сухими», за що був визнаний найкращим воротарем турніру.[14] Інший гравець збірної-переможця, Алмоез Алі, забив 9 голів протягом турніру, ставши найкращим бомбардиром кубка, а також побив попередній рекорд іранця Алі Даеї, який забив 8 голів у Кубку Азії 1996 року[15].

Катарець Акрам Афіф був названий найкращим гравцем фіналу, забивши у ньому гол з пенальті, а також віддавши дві гольових передачі[1]. В цілому він закінчив турнір з десятьма асистами, більше за будь-якого гравця[16]. Збірна Японії отримала нагороду Fair Play, як команда з найкращим дисциплінарним результатом на турнірі[1].

Див. також

Примітки

1. а б в г Qatar clinch historic title. The-AFC.com. АФК. 1 лютого 2019. Архів оригіналу за 17 травня 2019. Процитовано 1 лютого 2019.
  2. а б Match Officials for February 1. Asian Football Confederation. Архів оригіналу за 30 січня 2019. Процитовано 30 січня 2019.
  3. а б AFC Asian Cup, match report: Japan 1–3 Qatar. The-AFC.com. АФК. 1 лютого 2019. Архів оригіналу за 1 лютого 2019. Процитовано 1 лютого 2019.
  4. Abu Dhabi Bateen Airport, AE History. wunderground.com. Weather Underground. 1 лютого 2019. Архів оригіналу за 1 лютого 2019. Процитовано 1 лютого 2019.
  5. а б AFC Asian Cup 2019 Competition Regulations. the-afc.com. Asian Football Confederation. Архів оригіналу (PDF) за 31 жовтня 2018. Процитовано 4 травня 2018.
  6. Reedie, Euan (27 травня 2015). Zayed Sports City: In a league of its own. Gulf News. Архів оригіналу за 21 грудня 2018. Процитовано 28 грудня 2018.
  7. Ultimate guide to the eight stadiums used at the 2019 Asian Cup in the United Arab Emirates. Fox Sports. 17 грудня 2018. Архів оригіналу за 20 грудня 2018. Процитовано 28 грудня 2018.
  8. McAuley, John (16 травня 2018). Al Ain ready to take on 'world class' teams after confirming place at Fifa Club World Cup. The National. Abu Dhabi. Архів оригіналу за 20 грудня 2018. Процитовано 28 грудня 2018.
  9. Qatar stun Japan with 3-1 win to be crowned Asian Cup champions. The Guardian. Reuters. 1 лютого 2019. Архів оригіналу за 21 січня 2021. Процитовано 1 лютого 2019.
  10. Катар обіграв Японію і вперше в історії став переможцем Кубка Азії. Архів оригіналу за 2 лютого 2019. Процитовано 1 лютого 2019.
  11. а б McAuley, John (1 лютого 2019). Qatar win the Asian Cup with 3-1 victory over Japan. The National. Abu Dhabi. Архів оригіналу за 2 лютого 2019. Процитовано 1 лютого 2019.
  12. Qatar win maiden continental title. FIFA.com. Fédération Internationale de Football Association. 1 лютого 2019. Архів оригіналу за 1 лютого 2019. Процитовано 1 лютого 2019.
  13. Qatar, Japan advance in Asian Cup with perfect record. apnews.com. Ассошіейтед прес. 29 січня 2019. Архів оригіналу за 23 січня 2019. Процитовано 1 лютого 2019.
  14. Qatar's Saad Al Sheeb crowned Best Goalkeeper. The-AFC.com. Аль-Айн: АФК. 1 лютого 2019. Архів оригіналу за 10 липня 2019. Процитовано 1 лютого 2019.
  15. Record-breaker Almoez Ali named MVP. The-AFC.com. АФК. 1 лютого 2019. Архів оригіналу за 11 липня 2019. Процитовано 1 лютого 2019.
  16. Sharma, Sarthak (1 лютого 2019). AFC Asian Cup 2019: Qatar's Akram Afif notches up record breaking 10th assist vs Japan. foxsportsasia.com. Fox Sports. Архів оригіналу за 2 лютого 2019. Процитовано 1 лютого 2019.