• W wieku 84 lat zmarł Andy Williams – amerykański piosenkarz, nazywany Mr. Christmas, którego głos został uznany przez prezydenta Ronalda Reagana za „skarb narodowy”. (gazeta.pl)

24 września

• Premier Kazachstanu Karim Masimow zrezygnował ze stanowiska (interia.pl). Tego samego dnia prezydent obsadził na tym urzędzie Seryka Achmetowa.

23 września

• W wyniku obrażeń, jakie odniósł w trakcie napadu rabunkowego, zmarł w wieku 46 lat Corrie Sanders – południowoafrykański bokser, były zawodowy mistrz świata organizacji WBO w kategorii ciężkiej. (Sport.pl)
  • Belg Philippe Gilbert zwyciężył w wyścigu elity ze startu wspólnego podczas mistrzostw świata w kolarstwie szosowym, które odbyły się w holenderskim Valkenburgu. (Sport.pl)
  • W wieku 64 lat zmarł Pawieł Graczow – pierwszy generał armii w historii Rosji, minister obrony w latach 1992–1996. (www.polskatimes.pl)

22 września

• W wieku 82 lat zmarł Roman Śliwonik – polski poeta i prozaik. (pisarze.pl)

• W dniach 10-13 września odbywa się 4. Buffett Cup, zawody brydżowe między zawodnikami z Europy i USA. Oficjalna strona Buffett Cup
  • Hassan Sheikh Mohamud został wybrany przez parlament nowym prezydentem Somalii. (BBC News)
  • Archiwa Narodowe USA opublikowały kilka tysięcy stron dokumentów dotyczących mordu polskich oficerów przez NKWD w Katyniu w 1940 roku. (PAP, polskieradio.pl)
  • Amerykanka Serena Williams oraz Brytyjczyk Andy Murray zwyciężyli w rywalizacji singlistów podczas wielkoszlemowego turnieju tenisowego, US Open. (WTA Tennis, ATP World Tour)