Wielka Brytania na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1948
Kod MKOl | GBR | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1948 Londyn | ||||||
Chorąży | Emrys Lloyd | |||||
Liczba zawodników | 398 w 20 dyscyplinach | |||||
|
Wielką Brytanię na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1948 reprezentowało 398 sportowców – 331 mężczyzn i 67 kobiety w 20 dyscyplinach.
Był to 12. start reprezentacji Wielkiej Brytanii na letnich igrzyskach olimpijskich. Wielka Brytania była organizatorem tych igrzysk (Londyn).
Zdobyte medale
Medal | Zawodnik | Dyscyplina sportowa | Konkurencja |
---|---|---|---|
Złoto | Stewart Morris David Bond | Żeglarstwo | Klasa Star |
Złoto | Dickie Burnell Bert Bushnell | Wioślarstwo | dwójka podwójna |
Złoto | Jack Wilson Ran Laurie | Wioślarstwo | dwójka podwójna wagi lekkiej |
Srebro | Tom Richards | Lekkoatletyka | maraton |
Srebro | John Archer Jack Gregory Alastair McCorquodale Kenneth Jones | Lekkoatletyka | sztafeta 4 × 100 m |
Srebro | Dorothy Manley | Lekkoatletyka | bieg na 100 m |
Srebro | Audrey Williamson | Lekkoatletyka | bieg na 200 m |
Srebro | Maureen Gardner | Lekkoatletyka | bieg na 80 m przez płotki |
Srebro | Dorothy Odam-Tyler | Lekkoatletyka | skok wzwyż |
Srebro | John Wright | Boks | waga średnia |
Srebro | Donald Scott | Boks | waga półciężka |
Srebro | Gordon Thomas Ian Scott Bob Maitland | Kolarstwo | kolarstwo szosowe Wyścig ze startu wspólnego - drużynowo |
Srebro | Reg Harris | Kolarstwo | kolarstwo torowe sprint |
Srebro | Alan Bannister Reg Harris | Kolarstwo | kolarstwo torowe tandemy |
Srebro | David Brodie George Sime William Lindsay Michael Walford Frank Reynolds Frederick Lindsay Normen Borrett John Peake Neil White Robert Adlard William Griffiths Ronald Davis | Hokej na trawie | turniej mężczyzn |
Srebro | Chris Barton Michael Lapage Guy Richardson Paul Bircher Paul Massey Charles Lloyd John Meyrick Alfred Mellows Jack Dearlove | Wioślarstwo | ósemka |
Srebro | Julian Creus | Podnoszenie ciężarów | waga kogucia |
Brąz | Tebbs Lloyd Johnson | Lekkoatletyka | chód na 50 km |
Brąz | David Ricketts Tommy Godwin Robert Geldard Wilfred Waters | Kolarstwo | kolarstwo torowe 4 km drużynowo na dochodzenie |
Brąz | Tommy Godwin | Kolarstwo | kolarstwo torowe 1 km ze startu zatrzymanego |
Brąz | Harry Llewellyn Henry Nicoll Arthur Carr | Jeździectwo | Skoki przez przeszkody - drużynowo |
Brąz | Catherine Gibson | Pływanie | 400 m stylem dowolnym |
Brąz | James Halliday | Podnoszenie ciężarów | waga lekka |
Linki zewnętrzne
- Skład reprezentacji. sports-reference.com. [zarchiwizowane z tego adresu (2014-11-13)].
- p
- d
- e
Letnie IO |
|
---|---|
Zimowe IO |
|
- p
- d
- e
Afryka | |
---|---|
Ameryka | |
Azja | |
Europa | |
Australia i Oceania |