Kejohanan Remaja B-19 UEFA 2019
Եվրոպայի մինչև 19 տարեկանների 2019 թվականի առաջնության | |
---|---|
Perincian kejohanan | |
Negara tuan rumah | Armenia |
Tarikh | 14–27 Julai 2019 |
Pasukan | 8 (dari 1 konfederasi) |
Tempat | 3 (di 1 bandar) |
Kedudukan Akhir | |
Juara | Sepanyol (Kejuaraan Ke-11) |
Naib Juara | Portugal |
Separuh Akhir | Perancis Ireland |
Statistik kejohanan | |
Jumlah perlawanan | 15 |
Jaringan gol | 37 (2.47 per perlawanan) |
Kehadiran | 52,180 (3,479 per perlawanan) |
Penjaring terbanyak | Gonçalo Ramos (4 gol) |
← 2018 2020 → |
Kejohanan Remaja B-19 UEFA 2019 (juga dikenali sebagai UEFA Bawah-19 Euro 2019) akan menjadi edisi ke-18 Kejohanan Remaja B-19 UEFA (edisi ke-68 jika era Remaja Bawah-18 dimasukkan), sebuah kejohanan bola sepak belia antarabangsa tahunan yang dianjurkan oleh UEFA untuk pasukan lelaki bawah 19 tahun negara Eropah. Armenia, yang telah dipilih oleh UEFA pada 9 Disember 2016, akan menjadi tuan rumah kejohanan.[1]
Sejumlah lapan pasukan akan bermain di kejohanan ini, dengan pemain yang lahir pada atau selepas 1 Januari 2000 layak menyertai. Bermula dari musim ini, sehingga lima penggantian dibenarkan setiap pasukan dalam setiap perlawanan.[2]
Kelayakan
Kesemua 55 negara UEFA memasuki kejohanan ini, dan dengan pasukan tuan rumah Armenia layak secara automatik, 54 pasukan lain akan bersaing dalam kejohanan kelayakan untuk menentukan baki tujuh tempat lagi dalam kejohanan akhir.[3] Kejohanan kelayakan terdiri daripada dua pusingan: Pusingan Kelayakan, yang berlangsung pada musim luruh 2018, dan Pusingan Elit, yang berlangsung pada musim bunga 2019.[4]
Pasukan layak
Pasukan berikut layak ke kejohanan akhir.
Nota: Semua statistik penampilan termasuk hanya era B-19 (sejak 2002).
Pasukan | Kaedah Kelayakan | Penampilan | Penampilan Terakhir | Prestasi Terbaik Sebelumnya |
---|---|---|---|---|
Armenia | Tuan Rumah | 2 Kali | 2005 | Peringkat Kumpulan (2005) |
Ireland | Juara Pusingan Kumpulan Elit 1 | 3 Kali | 2011 | Separuh Akhir (2011) |
Republik Czech | Juara Pusingan Kumpulan Elit 2 | 7 Kali | 2017 | Naib Juara (2011) |
Norway | Juara Pusingan Kumpulan Elit 3 | 5 Kali | 2018 | Separuh Akhir (2018) |
Sepanyol | Juara Pusingan Kumpulan Elit 4 | 12 Kali | 2015 | Juara (2002, 2004, 2006, 2007, 2011, 2012, 2015) |
Perancis | Juara Pusingan Kumpulan Elit 5 | 11 Kali | 2018 | Juara (2005, 2010, 2016) |
Portugal | Juara Pusingan Kumpulan Elit 6 | 11 Kali | 2018 | juara (2018) |
Itali | Juara Pusingan Kumpulan Elit 7 | 7 Kali | 2018 | juara (2003) |
Venue
Pada 2 April 2019, Persekutuan Bola Sepak Armenia mengumumkan bahawa 3 stadium akan menjadi tuan rumah pertandingan kejohanan, semuanya terletak di ibu negara Yerevan.
Yerevan | Yerevan | Yerevan |
---|---|---|
Stadium Republik Vazgen Sargsyan | Stadium Banants | Stadium Akademi Bola Sepak |
Kapasiti: 14,403 | Kapasiti: 4,860 | Kapasiti: 1,428 |
Skuad
Setiap pasukan kebangsaan menghantar skuad 20 pemain (Peraturan Artikel 37).[4]
Peringkat Kumpulan
Juara kumpulan dan naib juara mara ke separuh akhir.
- Pemecah seri
Dalam peringkat kumpulan, kedudukan pasukan berdasarkan mengikut pungutan mata (3 mata untuk menang, 1 mata untuk seri, 0 mata untuk kekalahan), dan jika terikat pada mata, kriteria pemecah seri berikut digunakan, dalam perintah diberikan, untuk menentukan kedudukan (Peraturan Artikel 16.01 dan 16.02):[4]
- Mata dalam perlawanan satu-lawan-satu antara pasukan yang terikat;
- Perbezaan gol dalam perlawanan satu-lawan-satu antara pasukan yang terikat;
- Jaringan gol dalam perlawanan satu-lawan-satu antara pasukan yang terikat;
- Sekiranya lebih daripada dua pasukan terikat, dan selepas memohon semua kriteria satu-lawan-satu di atas, subset pasukan masih terikat, semua kriteria satu-lawan-satu di atas diterapkan semata-mata untuk subset pasukan ini;
- Perbezaan gol dalam semua perlawanan kumpulan;
- Jaringan gol yang dijaringkan dalam semua perlawanan kumpulan;
- Penalti jika hanya dua pasukan yang mempunyai jumlah mata yang sama, dan mereka bertemu di pusingan terakhir kumpulan dan jika terikat setelah menggunakan semua kriteria di atas (tidak digunakan jika lebih daripada dua pasukan mempunyai bilangan mata yang sama, atau jika kedudukan mereka tidak relevan untuk kelayakan ke peringkat seterusnya);
- Mata disiplin (kad merah = 3 mata, kuning kad = 1 mata, pengusiran untuk dua kad kuning dalam satu perlawanan = 3 mata);
- Pekali UEFA untuk undian pusingan kelayakan;
- Undian terbanyak.
Semua masa tempatan, AMT (UTC+4).
Kumpulan A
Pos | Pasukan | P | M | S | K | JG | GB | PG | Mt | Kelayakan |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Portugal | 3 | 2 | 1 | 0 | 8 | 1 | +7 | 7 | Mara ke Peringkat Kalah mati |
2 | Sepanyol | 3 | 2 | 1 | 0 | 7 | 3 | +4 | 7 | |
3 | Itali | 3 | 1 | 0 | 2 | 5 | 5 | 0 | 3 | |
4 | Armenia (H) | 3 | 0 | 0 | 3 | 1 | 12 | −11 | 0 |
Armenia | 1–4 | Sepanyol |
---|---|---|
Arsen Yeghiazaryan 51' | Laporan | Jandro Orellana 33' Juan Miranda 58' Alejandro Marqués 64' Víctor Mollejo 90+7' |
Itali | 0–3 | Portugal |
---|---|---|
Laporan | Gonçalo Cardoso 28' Gonçalo Ramos 46' Félix Correia 51' |
Portugal | 1–1 | Sepanyol |
---|---|---|
Fábio Vieira 49' | Laporan | Juan Miranda 41' |
Armenia | 0–4 | Itali |
---|---|---|
Laporan | Manolo Portanova 29', 56' Davide Merola 32' Giacomo Raspadori 69' |
Portugal | 4–0 | Armenia |
---|---|---|
Vítor Ferreira 34' (pen.) João Mário 50' Tiago Gouveia 67', 88' | Laporan |
Sepanyol | 2–1 | Itali |
---|---|---|
Lorenzo Gavioli 61' (g.s.) Abel Ruiz 68' (pen.) | Laporan | Davide Merola 36' |
Kumpulan B
Pos | Pasukan | P | M | S | K | JG | GB | PG | Mt | Kelayakan |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Perancis | 3 | 3 | 0 | 0 | 5 | 0 | +5 | 9 | Mara ke Peringkat Kalah mati |
2 | Ireland | 3 | 1 | 1 | 1 | 3 | 3 | 0 | 4 | |
3 | Norway | 3 | 0 | 2 | 1 | 1 | 2 | −1 | 2 | |
4 | Republik Czech | 3 | 0 | 1 | 2 | 1 | 5 | −4 | 1 |
Peraturan untuk klasifikasi: Pemecah seri Peringkat Kumpulan
Norway | 1–1 | Ireland |
---|---|---|
Erik Botheim 8' | Laporan | Joe Hodge 81' |
Republik Czech | 0–3 | Perancis |
---|---|---|
Laporan | Alexis Flips 41' (pen.) David Heidenreich 48' (g.s.) Charles Abi 52' |
Republik Czech | 0–0 | Norway |
---|---|---|
Laporan |
Ireland | 0–1 | Perancis |
---|---|---|
Laporan | Wilson Isidor 83' |
Ireland | 2–1 | Republik Czech |
---|---|---|
Jonathan Afolabi 35' Barry Coffey 81' | Laporan | Vasil Kusej 79' |
Perancis | 1–0 | Norway |
---|---|---|
Nathan Ngoumou 62' | Laporan |
Peringkat kalah mati
Pada peringkat kalah mati, masa tambahan dan penalti yang digunakan untuk menentukan pemenang jika perlu.
Separuh Akhir | Pentas Akhir | |||||
24 Julai – Stadium Banants | ||||||
Portugal | 4 | |||||
27 Julai – Stadium Republik | ||||||
Ireland | 0 | |||||
Portugal | 0 | |||||
24 Julai – Stadium Republik | ||||||
Sepanyol | 2 | |||||
Perancis | 0 (3) | |||||
Sepanyol | 0 (4) | |||||
===Separuh Akhir===(Bosnia dan Herzegovina)
Portugal | 4–0 | Ireland |
---|---|---|
Vitor Ferreira 31' (pen.) Gonçalo Ramos 45+2', 59', 90+6' | Laporan |
Perancis | 0–0 (s.m.t.) | Sepanyol |
---|---|---|
Laporan | ||
Penalti | ||
Yanis Begraoui Wilson Isidor Maxence Caqueret Ndicka Matam Jean Marcelin | 3–4 | Víctor Mollejo Alejandro Marqués Hugo Guillamón Alejandro Orellana Ferran Torres |
Pentas Akhir
Portugal | 0–2 | Sepanyol |
---|---|---|
Laporan | Ferran Torres 34', 51' |
Pemenang
Juara Kejohanan Remaja B-19 UEFA 2019 |
---|
Sepanyol Juara Kesebelas |
Penjaring gol
Terdapat 37 gol dijaringkan dalam 15 perlawanan, bagi purata 2.47 gol setiap perlawanan.
4 gol
2 gol
- Davide Merola
- Manolo Portanova
- Vitor Ferreira
- Tiago Gouveia
- Juan Miranda
- Ferran Torres
1 gol
- Arsen Yeghiazaryan
- Vasil Kusej
- Charles Abi
- Alexis Flips
- Wilson Isidor
- Nathan Ngoumou
- Giacomo Raspadori
- Erik Botheim
- Gonçalo Cardoso
- Félix Correia
- João Mário
- Fábio Vieira
- Jonathan Afolabi
- Barry Coffey
- Joe Hodge
- Alejandro Marqués
- Víctor Mollejo
- Jandro Orellana
- Abel Ruiz
1 gol sendiri
- David Heidenreich (untuk Perancis)
- Lorenzo Gavioli (untuk Sepanyol)
Kedudukan Akhir
Kedudukan berdasarkan keputusan keseluruhan perlawanan, jika kemenangan pada penalti, keputusan hanya dicatatkan sebagai seri.
Pos | Kum | Pasukan | P | M | S | K | JG | GB | PG | Mt | Keputusan |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | A | Sepanyol | 5 | 3 | 2 | 0 | 9 | 3 | +6 | 11 | Juara |
2 | A | Portugal | 5 | 3 | 1 | 1 | 12 | 3 | +9 | 10 | Naib Juara |
3 | B | Perancis | 4 | 3 | 1 | 0 | 5 | 0 | +5 | 10 | Tersingkir di Separuh Akhir |
4 | B | Ireland | 4 | 1 | 1 | 2 | 3 | 7 | −4 | 4 | |
5 | A | Itali | 3 | 1 | 0 | 2 | 5 | 5 | 0 | 3 | Tersingkir di Peringkat Kumpulan |
6 | B | Norway | 3 | 0 | 2 | 1 | 1 | 2 | −1 | 2 | |
7 | B | Republik Czech | 3 | 0 | 1 | 2 | 1 | 5 | −4 | 1 | |
8 | A | Armenia (H) | 3 | 0 | 0 | 3 | 1 | 12 | −11 | 0 |
(H) Tuan Rumah
Rujukan
- ^ "Armenia and Northern Ireland to stage U19 EURO". UEFA.com. 9 December 2016.
- ^ "Amendments to football's Laws of the Game in various UEFA competitions". UEFA.com. 5 July 2018.
- ^ "Seedings for 2018/19 U19 qualifying round". UEFA. 27 October 2017.
- ^ a b c "Regulations of the UEFA European Under-19 Championship, 2018/19" (PDF). UEFA.com.
Pautan luar
- Tapak web rasmi